czwartek, 9 lutego 2012

Znamy finalistów Pucharu Króla Barcelona - Athletic Bilbao

Zdecydowana przewaga nad Valencią i awans Barcelony

O awans Barca grała u siebie, a wynikiem poprzedniego spotkania był bezbramkowy remis.
Teoretycznie oba zespoły miały równe szanse na awans, lecz sensacji nie było. Barcelona była w zdecydowanie lepszej dyspozycji niż goście i ostatecznie awansowała, wygrywając wczoraj 2:0. Na uwagę zasłużył bramkarz Valencii Diego Alves. Gdyby nie jego skuteczne interwencje i obrona arcytrudnych piłek wynik byłby zdecydowanie wyższy.
Od początku gospodarze mieli przewagę, a w 15 minucie świetnego crossa od Messiego wykorzystał Cesc Fabregas umieszczając piłkę w siatce. Kolejne minuty to ciągła przewaga Barcy z momentami składnych akcji Valencii. W 81 minucie dzieła dopełnił Xavi, któremu świetną sytuację wypracowali koledzy. Tak rozstrzygnęła się sprawa awansu.
W finale Barcelona zagra z Athletic Bilbao. Nie wiadomo jednak gdzie odbędzie się mecz, gdyż początkowe plany rozegrania finału w Madrycie wydają się bardzo trudne do zrealizowania. Ale nie martwmy się, sytuacje odwołanie meczu w tej sytuacji naprawdę nie grozi. :)